Nexus Mutual Kurucusu Hugh Karp’ın Hesabından 8.2 milyon USD Çalındı

0
67
computer horizontal shopping business protection technology transfer concept electronic keyboard laptop notebook data internet law pay payment safety online conceptual police purchase server protected decision type programming destination programmer typing technologies hacker password workstation hacking secured unsafe unlawful datacenter credit card

Merkezi olmayan (Defi) Finans şirketi Nexus Mutual‘ın kurucusu olan Hugh Karp‘ın hesabından yaklaşık 8.2 milyon dolar çalındı. Bu hırsızlık olayının şahsi olduğu iddaa ediliyor.

Nexus Mutual’ın resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda Hugh Karp’ın kişisel hesabının başka bir kullanıcı tarafından saldırıya uğradığı ve boşaltıldığı, Bu hedefli saldırıdan yalnızca bu belirli adresin etkilendiği ve Nexus Mutual veya herhangi bir üye için sonradan herhangi bir risk olmadığı”, “karşılıklı etkilenmez; fon havuzu ve tüm sistemler güvenlidir” denildi.

CoinGecko com’a göre, madeni paranın fiyatı son 24 saatte % 1’den daha az ve bir hafta içinde % 4.7 düşüşle 22.3 USD’ye geriledi.

Nexus Mutual bu yaşanan olayın, saldırgan kişinin Karp’ın şahsi bilgisayarına uzaktan erişim sağlayarak ve MetaMask uzantısını değiştirerek ve “kendisini saldırganın kendi adresine fon aktaran farklı bir işlemi imzalaması için kandırdığını ” açıkladı ve bunu ” Hugh’ye yönelik hedefli ve kişisel bir saldırı” olarak nitelendirdi.

Karp Twitter hesabından yaptığı paylaşımda saldırganın parayı iade etmesi durumunda soruşturmayı durduracağı ve 300 bin dolarlık bir ödül vereceğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz